plen
Dzisiaj 27 stycznia 2023
-1oC
Aktualności

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rejowcu Fabrycznym

czwartek, 2022-11-17

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w naszym miasteczku miała miejsce podniosła uroczystość podniesienia flagi państwowej na maszt w  asyście służb mundurowych  reprezentujących  Nadbużański Oddział Straży Granicznej, Brygadę  Obrony Terytorialnej i Policji. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach hymnu państwowego.

Było to spotkanie „Pod Biało – Czerwoną”.

Zakup masztu został zrealizowany w ramach projektu pod patronatem Premiera RP. Zakładał on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Mieszkańcy naszego miasta wykazali się dużym zaangażowaniem, co pozwoliło pozyskać samorządowi środki na budowę masztu. W ten symboliczny sposób uhonorowano poległych za wolność i niepodległość Ojczyzny. Miejsce z masztem przy budynku urzędu miasta służyć będzie do kolejnych spotkań patriotycznych „Pod Biało-Czerwoną”. W czasie uroczystości miało miejsce przekazanie w opiekę sztandaru Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów i b. Więźniów Politycznych w Rejowcu Fabrycznym Stowarzyszeniu Strzelecko-Kolekcjonerskiemu Semper Fidelis. Dzięki temu sztandar organizacji kombatanckiej będzie w przyszłości eksponowany podczas miejskich uroczystości patriotycznych, zapewniając tym samym symboliczny udział w nich Kombatantów.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Uroczyste podniesienie flagi na maszcie w centralnym miejscu miasteczka to ważne wydarzenie upamiętnienia historycznych dat z życia Narodu, bo Symbole Państwowe to duma i szacunek dla tych, co poświęcili życie w walkach o wolną Ojczyznę. Takie przesłanie było podstawą działań Samorządu Miasta i organizatorów w czasie uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Burmistrz Miasta 
Stanisław Bodys

 

1 2 3

4 5 7

8 9 10

11 12 13

6